• KURUMSAL
  • Üretim

Üretim

Tasarımlarımızı Hangi Malzemeler ile Nasıl Üretiyoruz?

Tüm ürünlerimizin metali, genel özelliği, kullanılan taş ve yapım aşamaları hakkında detayları ürün bazında öğrenebilirsiniz. Tasarımlarımızda kullanılan malzemeler hakkında genel bilgiyi sizinle paylaşmak isteriz. Tüm ürünlerimiz tasarımcılarımız tarafından özel olarak tasarlanıp el işçiliği ile geleneksel kuyumculuk teknikleriyle üretilmektedir.

 

Gümüş

Tasarlanan ürünün özelliğine göre farklı mikronlarda 925 ayar gümüş plakalar ve teller kullanılarak ürünlerimiz tamamlanır.  İsteğe göre ya da kullanılan taşın ve tasarımın özelliğine göre mücevher olarak hazırlanan gümüş takılarımız altın kaplama yapılır.

 

Altın

Tasarlanan ürünün özelliğine göre farklı mikronlarda altın plakalar ve teller kullanılarak ürünlerimiz tamamlanır.

Altın Kaplama

Gümüş ya da pirinç ile hazırlanan ürünlerimiz 14, 18 ve 24 ayar altın kaplama yapılabilir. Beyaz, rose, sarı ve has altın kaplama seçenekleri mevcuttur.  Bu kaplamanın yapıldığı ürünlerimizde özel bilgi verilir.

 

Doğal Taşlar

Ürünlerimizde kullanılan taşlar doğal taş olarak bilenen taşlar gurubundandır. Kullanılan taşlarla ilgili ürünlerimizin özelliklerinden bilgiye ulaşabilirsiniz. El işçiliği ile özgünleşen ürünlerimiz doğal taşla buluştuğunda daha da özel ve eşsiz hale gelir.

Doğal taş kullanımlarımız metale göre değişmez. Kuyumculuk  sektöründe genelde altın ve pırlanta ile buluşan doğal taşlar bizde gümüş ve pirinç ile de buluşur. Çünkü el işçiliğimizle hazırladığımız özel ürünlerimizi daha da özel kılmak isteriz.

 

Pirinç

Tasarımın özelliğine göre zaman zaman pirinç malzeme kullanılabiliyor. Mesela; isme özel olarak hazırlanan kitap ayraçlarımız gibi. Bu ürünlerimize daha şık olması amacıyla altın kaplama da yapılmaktadır. 

Scroll